Pro Bono

Obszary działania

Pro Bono

Ideę pro publico bono kancelaria Gałczyński Osowiecki Banasik sp. k. realizuje świadcząc nieodpłatną pomoc na rzecz osób, których nie stać na pokrycie kosztów obsługi prawnej, a które takiej pomocy potrzebują.

Zespół kancelarii GOB zaangażowany jest w wiele projektów ważnych społecznie. Podejmujemy zarówno czynności związane ze świadczeniem nieodpłatnych usług prawnych organizacjom pożytku publicznego, jak i poprzez wsparcie merytoryczne, edukację, działania popularyzatorskie oraz finansową pomoc charytatywną.

Pro Bono

Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju

Będziemy świadczyć na rzecz samego Stowarzyszenia oraz jego członków (ponad 300 weteranów) nieodpłatną pomoc prawną w zakresie szeroko pojętego prawa administracyjnego, karnego oraz cywilnego. Z pomocy w postaci konsultacji oraz porad prawnych będą mogły skorzystać również osoby, które z uwagi na swoją sytuację faktyczną zostaną pozytywnie zarekomendowane przez Stowarzyszenie do uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej – np. rodziny poległych.

Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju powstało w 2008 roku z inicjatywy własnej żołnierzy w służbie czynnej oraz rezerwy, którzy służyli w misjach zagranicznych, zostali ranni, poszkodowani, lub których problemy wynikają bezpośrednio z faktu pełnienia służby poza granicami państwa.

https://www.stowarzyszenierannych.pl/

Pro Bono

Fundacja Pro-Am, realizująca program „Mamo! Idę na boisko!”

Członkowie Zespołu GOB będą świadczyć na rzecz dzieci nieodpłatną pomoc prawną w zakresie szeroko pojętego prawa rodzinnego oraz prawa karnego.
Dzięki wsparciu Darczyńców oraz Partnerów Sportowych, Fundacja już kolejny rok daje szansę dzieciom z rodzin w trudnej sytuacji finansowej lub rodzinnej cieszyć się regularną aktywnością fizyczną.

W ciągu pierwszych trzech lat istnienia programu, Fundacji udało się zaprosić na różnego rodzaju zajęcia sportowe 177 dzieci. Był to efekt zaangażowania tenisistów i squashystów w trzy edycje turnieju charytatywnego Warsaw Charity Cup. Z roku na rok przybywa chętnych do wsparcia inicjatywy indywidualnie lub jako reprezentanci firm. W trzy lata udało się stworzyć inicjatywy, które łączą przyjemne z pożytecznym, sport z pomaganiem innym. Program „Mamo! Idę na boisko” został dwukrotnie wyróżniony w konkursie S3KTOR 3.0 na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową w kategorii „Aktywizujący”, natomiast turniej Warsaw Charity Cup znalazł się w gronie półfinalistów konkursu „Sports Startup Project”.

Do współpracy przy naborze do programu Fundacja zaprosiła Organizacje, które na co dzień współpracują z warszawskimi rodzinami: Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie, Warszawskie Ośrodki Pomocy Społecznej oraz Fundację Przyjaciółka.
www.warsawcharitycup.pl
www.facebook.pl/mamoidenaboisko